© 2019 SoFrenchSoFood.com - Proudly created by Alliance-Com'⚡

פעילויות חברתיות

מכיוון שהמושגים שיתוף ולבביות נמצאים בלב המטבח הצרפתי, ביקשנו במסגרת המהדורה השישית של שבוע הקולינריה הצרפתית בישראל להביא למודעות הציבור שני גופים הפועלים בשטח ועושים עבודה יוצאת דופן. "בית דרור", מרכז חירום טיפולי ייחודי לנערים ונערות להט"בים (הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים ובי-סקסואליים) בגילאי 13-18, החווים דחייה וניתוק על רקע האוריינטציה המינית שלהם או זהות המגדר שלהם ונמצאים בזמן משבר. בית דרור הוא חלק מרצף המענים של משרד הרווחה - רשות חסות הנוער. "סלעית", תוכנית למיגור הזנות, על כל היבטיה ומתן מענה טיפולי הולם לנשים הלכודות במעגל הזנות. התכנית במימון משרד הרווחה ועיריית תל אביב-יפו.

גיום גומז, שף המטבחים של ארמון הנשיאות האליזה, ודן אבולקר, שף מעון הרשמי של שגרירת צרפת, יציעו לנערי בית דרור ולנשים מתכנית סלעית סדנאות קולינריות שיתקיימו בנוכחות הגב' הלן לה גל, שגרירת צרפת בישראל, במעון הרשמי של שגרירת צרפת. מטרת פעילויות אלו היא להעניק למשתתפים חוויה קבוצתית או מקצועית ייחודית ומעשירה. 

סלעית

תוכנית  סלעית – סיוע לנשים במעגל הזנות- הינה תוכנית  עירונית שהוקמה כחלק מפרויקט לאומי למיגור הזנות, על כל היבטיה ומתן מענה טיפולי הולם לנשים הלכודות במעגל הזנות.

הקצאת המשאבים נעשית על ידי הממשלה באמצעות משרד הרווחה.

עירית תל אביב- יפו ,מינהל השירותים החברתיים , לקחה על עצמה  להפעיל את התוכנית בתל אביב, על ידי הקמת מספר מסגרות טיפוליות. הפעלת התוכנית הינה באמצעות חברת מוסדות חינוך ותרבות בת"א כזרוע ביצועית.

התוכנית מיועדת – לנשים במעגל הזנות, נשים המגיעות מהזנחה ורקע של פגיעות מיניות, ניצול מיני וגילוי עריות כבר מגיל צעיר. הדינאמיקה מתחילה בגיל העשרה  בסביבה המזניחה ואו המתעללת והינה טרף קל לסרסורים וניצול מיני. הדרך לזנות סלולה וכמעט מוכתבת מראש. מ תוך הבנה כי הנשים הללו הן "הומלסיות" הן במובן הפיזי והן במובן הנפשי, התוכנית מיועדת לתת להן את החוויה המתקנת של בית מיטיב.

התוכנית  כוללת בתוכה רצף של שרותי טיפול ושיקום לנשים החל מדירת חרום לנשים שעדיין נמצאות במעגל הזנות וכן הוסטל שיקומי ומרכז יום לנשים המביעות רצון להשתקם ולצאת ממעגל הזנות. כמו כן, רכזת תעסוקה מלווה כל אשה ואשה בתהליך השיקום המקצועי שכולל לווי אישי קבוצתי עד להשמה במקום תעסוקה הולם. במקביל אנו משלבות  נשים גם בהכשרות מקצועיות  כדי לייצר אלטרנטיבה ראויה להימצאות בזנות.

כמו כן, מתוך תפיסה של בניית אמון ורצף טיפולי מתקיימים באופן קבוע סיורי שטח לעבודת יישוג (reaching out) ויצירת קשר עם נשים בזירות הזנות. 

בנוסף התוכנית מפעילה קו חרום ארצי הפועל 24 שעות.

סלעית

03-6855458

אי מייל

אתר

  • Facebook

בית דרור

"בית דרור" הוא מרכז חירום טיפולי ייחודי לנערים ונערות להט"בים (הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים ובי-סקסואליים) בגילאי 13-18, החווים דחייה וניתוק על רקע האוריינטציה המינית שלהם ונמצאים בזמן משבר. הבית נותן מענה לבני נוער כבר מ- 2002 והוא חלק מרשת המענים של משרד הרווחה- רשות חסות הנוער, בניהול והפעלה של עמותת "אותות" (עמותה ציבורית ללא מטרות רווח). בית דרור הוא המענה ההלנתי היחיד בארץ ובמזרח התיכון הייחודי לאוכלוסייה זו. 

בבית דרור ימצאו הנערים/ות פינה שקטה, ארוחות מסודרות, מקום בטוח לישון בו, מקלחת חמה, תמיכה נפשית, הכוונה במציאת פתרונות לעתיד, מסגרת לימודית וחברתית תומכת, שמלווה ע"י צוות מקצועי חם וקשוב. במסגרת שבוע הגסטרונומיה הצרפתי בישראל, יחד עם בני הנוער של בית דרור, נחשוף אותם אל תרבות אחרת, תחומי עניין אשר בהם לא נגעו ונאפשר חוויה קבוצתית ייחודית, מעצימה ומרגיעה המוציאה אותם משגרת החיים אשר לעיתים קשה. 

בית דרור

03-516462

אתר

  • Facebook
  • YouTube - Gris Cercle